uk
Тепловізори та прилади нічного бачення (ПНБ) досить сильно відрізняються за принципом роботи, та картинкою яку отримує оператор. Тепловізори "бачать" тепло, що виділяють різні предмети, тоді як ПНБ збільшують яскравість наявного світла навколо вас. Іншими словами, тепловізори дають змогу сприймати світ по-іншому, в тий час як, прилади нічного бачення (ПНБ) дозволяють нам бачити, як кішки, у темряві.
Ось і все. Тут ми можемо закінчити цю статтю 😉
Якщо цього недостатньо для вас, то давайте розбиратись.
Гаразд, скажемо лише, що ми говоримо про цивільну версію цих пристроїв.
Тут ви можете побачити зображення з кожного пристрою. Тепловізори зазвичай мають щонайменше п’ять різних стилів зображення, наприклад Color (показано нижче) і White-hot (також показано нижче). Оператор може вибрати найбільш зручний стиль залежно від особистих уподобань, середовища та задачі.
Аналогові прилади нічного бачення (ПНБ) мають картинку в твох тонах: зелений фосфор (Green phosphor)і білий фосфор (White phosphor). На перший погляд, люди можуть помилково прийняти білий фосфор, за зображення з тепловізора в режимі White-hot, jднак інформація, яку надають обидва зображення, кардинально відрізняється.
Давайте розглянемо відміності тепловізорів та ПНБ у цій таблиці. Ця таблиця стосується лише версій цивільного рівня, які доступні в Європі.
Отже, тепловізори кращі? Не буду брехати, важко сказати напевно. Кожна технологія має свої плюси та мінуси, тому це справді залежить від ситуації та того, яка задача перед вами стоїть.
Давайте розглянемо реальне застосування обох типів у сучасній війні. На базі військового досвіду в російсько-українській війні.
Так, існують пристрої наступного покоління, які поєднують, в одному приладі, на одному зображенні теплове та нічне бачення, але ми не будемо розглядати їх сьогодні, оскільки вони ще не набули широкого застосування, ще не доступні для цивільного ринку.
Найцікавіше те, що конкрені ці тепловізори та монокуляри створювалися для полювання, але вони стали значною перевагою для нас, у війні, завдяки своїм неймовірним характеристикам, особливо враховуючи їхню ціну.
Ось відео з дрона, оснащеного тепловізором (в режимі White-hot), зняте на полі бою в Україні.
Та відео того, як тепловізор бачить скрізь густий туман.
Якщо ви викорстовуєте ПНБ з ІЧ-підсвіткою або ІЧ-лазером для прицілювання, то майте на увазі, що ви можете бути видимими для ворога, якщо він також використовує ПНБ.
Ось чудове відео про навчання армії США в Афганістані. Відео було знято за допомогою ПНБ в зеленому фосфорі.
Раніше ці технології були доступні лише вузькому списку сил спеціальних операцій. Проте завдяки доступній ціні вони зараз широко використовуються в сучасній війні, новий виток поширення вони набули під час війни в Україні. Їх наявність дозволила військовослужбовцям отримати стратегічну перевагу над ворогами, що призводить до значних змін у тактиці бою. Наприклад, нічних боїв набагато більше, ніж у попередніх війнах і конфліктах.
У наступних статтях ми розглянемо кожен тип пристрою, щоб дізнатися про його унікальні особливості, як їх обирати під час покупки, та як використовувати для своїх задач.
Сподіваємося, ви дізналися щось нове про ці пристрої, їхні ключові відмінності та випадки використання, щоб допомогти українській армії стати сильнішою.